Balıkesir Kahvaltısında Neler Var?

Balıkesir Kahvaltı

Tarihi ve kültürel değerleri, turizm destinasyonları, gıdanın merkezindeki konumu ve ulaşım olanaklarıyla tanınan Balıkesir, gastronomik gücünü “Balıkesir Kahvaltısı” ile daha da güçlendiriyor. Balıkesir Kahvaltısı Basın Buluşmasında konuşan Vali Şıldak, “Balıkesir Kahvaltısı en güçlü gastronomik değerimiz” dedi.

Balıkesir’in coğrafi işaretli ürünleri başta olmak üzere markalaşmasını sağlamak, kente bölgenin ihtiyaçlarına yönelik yeni yatırımları ve yatırımcıları çekebilmek amacıyla yola çıkılan “Marka Şehir” ve “Gastronomi Şehri Balıkesir” projeleri, Balıkesir’in gündeminde kalmaya devam ediyor.

Balıkesir, üretim ve kalitede iddialı olduğu şehre özgü 30’dan fazla ürünü, bir konsept etrafında birleştirerek sabah kahvaltısında buluşturdu. “Balıkesir Kahvaltısı” adıyla oluşturulan kahvaltı, geleneksel kahvaltı anlayışına farklı ve iddialı bir yaklaşım getiriyor.

2020 yılında Marka Şehir ve Gastronomi Şehri Balıkesir çalışmaları kapsamında başlatılan Hayat Dolu Balıkesir ve Balıkesir Kahvaltısı çalışmaları adım adım gelişerek devam ediliyor. “Gastronomi Şehri Balıkesir” projesinin en önemli çıktısı olan “Balıkesir Kahvaltısı” iddiasını büyüterek sürdürüyor. Marka Şehir Yönetim Kurulu, düzenlediği “Basın Buluşması” ile başta Balıkesir Kahvaltı Festivali olmak üzere gastronomide yürütülecek çalışmaları, basın mensuplarıyla birlikte değerlendirdi.

“Balıkesir Kahvaltısı” konseptinin yol haritasının konuşulduğu Basın Buluşmasına; Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Ersin Erdoğmuş, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fehmi Erdem ve ilgili tüm bürokratlar Balıkesir’de yayın yapan 90’na yakın basın kuruluşunun temsilcileri ile bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir